Deze parelcouscous salade met gesneden groenten en gehakte paranoten is heerlijk en lekker makkelijk om te maken! Vol smaak en lekker vullend.


Parelcouscous is een beetje een geval apart. Het is namelijk geen graan, maar een pasta! En daardoor heeft heeft het een beetje een chewy bite, zoals gnocchi ook heeft.
Als je parelcouscous verkeerd bereid wordt het een beetje mushy, maar als je het goed doet heb je een heerlijke maaltijd. Om de parelcouscous een beetje een nootachtige smaak mee te geven kun je hem eerst in de pan met wat olie ‘bakken’. Gewoon op laag vuur goed blijven roeren, tot de parels lichtbruin beginnen te kleuren. Daarna kun je het kokende water erbij doen en de couscous koken zoals op de verpakking staat aangegeven. Overschrijd de kooktijd niet en voeg voldoende water toe.
De schaaltjes waar de couscous op mijn foto’s in zit is eigenlijk een hele hippe lunchbox! Deze kreeg ik cadeau van Boho Tiffin. Als ik de couscous salade wil maken om de volgende dag als lunch mee te nemen kan ik dankzij de 3 losse onderdelen apart de rucola én apart de nootjes meenemen, en deze op het laatst toevoegen. Ideaal zo’n ding, en hij ziet er ook nog eens supertof uit. 🙂
Parelcouscous salade met noten en mosterddressing
Course: DinnerCuisine: MediterraneanDifficulty: Easy1
servings10
minutes10
minutesEen heerlijke gezonde salade met groenten en noten. Lekker als avondeten maar ook heerlijk als lunch to go!
Ook nodig: olie om in te bakken, en zout.
Ingrediënten:
85 gram parelcouscous
30 gram rucola sla melange
100 gram (cherry)tomaat
1/3e gram komkommer
30 gram paranoten
5 gram verse rozemarijn
1 eetlepel vers citroensap
2 theelepels milde mosterd
1 eetlepel olijfolie
1 eetlepel yoghurt
Een handje feta blokjes
Zo maak je het:
- Doe een scheut olie in een kookpan, op laag vuur. Voeg de parelcouscous toe en bak zachtjes tot de parels lichtbruin worden.
- Voeg daarna een ruime hoeveelheid kokend water toe aan de pan – samen met flink wat keukenzout – en kook de couscous voor 10 minuten (of zoals aangegeven op jouw verpakking). Giet de couscous af en laat afkoelen.
- Snijd ondertussen de tomaat en de komkommer in blokjes, en hak de paranoten fijn. Zet apart.
- Maar de dressing door het citroensap, de olijfolie, mosterd en yoghurt met elkaar te combineren. Hak de rozemarijnblaadjes fijn en voeg toe. Breng op smaak met peper en zout.
- Combineer in een saladeschaal de couscous met de rucola, gesneden groenten en noten, en roer de dressing erdoor. Verdeel de feta blokjes over de salade.
Operkingen & tips:
- Je kunt de parelcouscous salade direct serveren, maar ook 2 dagen afgedekt in de koelkast bewaren. Zelf vind ik de salade koud het lekkerst, met als enige nadeel dat de nootjes wat minder knapperig worden. Als je weet dat je de salade pas een dag later gaat eten kun je de nootjes apart houden en deze er op het laatst doorheen doen.
- Deze salade is ook heel gemakkelijk vegan/lactosevrij te maken door de feta weg te laten en een plantaardige yoghurt te gebruiken.
Lekker toch, zo’n parelcouscous salade? 🙂 Lucky for you heb ik nog veel meer lekkere salade recepten! Wat dacht je van deze:
Gegrilde halloumi salade met pesto dressing
Spinazie salade met geitenkaas en bramen
Burrata salade met gemarineerde cherrytomaten
Couscous salade met pompoen, biet en feta
Heb je dit recept gemaakt? Show me! 😀 Deel hem via instagram met de hastag #foodiefeest en tag mij via @foodiefeest zodat ik hem gelijk zie. Ik ben benieuwd naar jullie lekkere creaties! 😀
Een foodie in hart en nieren! Al van jongs af aan was ik bezig met kokkerellen, en elk recept wat ik toen uitprobeerde móést verbeterd worden en mijn eigen draai krijgen. Alle geslaagde recepten (want hey er mislukt bij mij ook wel eens wat) deel ik tegenwoordig graag met jullie!
Naast koken en bakken ben ik het liefst creatief bezig met fotograferen en illustreren, en werk ik als grafisch ontwerper / webdesigner bij een bureau.