Een lekker bijgerecht voor bij een feestelijke maaltijd met een verrassende saus. Deze mini hasselback aardappeltjes doen het altijd goed!
Ik denk dat dit wel echt de leukste manier is om aardappels te serveren! 🙂 Vanwege de sneetjes zien deze mini hasselback aardappeltjes er ontzettend vrolijk uit, vind je niet? Ze zijn ideaal als bijgerecht naast bijvoorbeeld rollade, kip of steak. Wijntje erbij, salade erbij en je diner is compleet.
De hartige smaak van de tahini (pasta van witte sesamzaadjes), gecombineerd met citroen en peterselie geeft een verrassende smaak aan de aardappeltjes. En door de aardappels halverwege het bakken al te voorzien van een laagje saus krijg je een éxtra smaakvol resultaat.
Voor 6 aardappeltjes. Je kunt het recept natuurlijk gewoon verdubbelen als je meer wilt maken!
Dit heb je nodig voor de hasselback aardappeltjes met tahini saus:
- Voor de hasselback aardappelen:
- 6 vastkokende aardappeltjes van ‘medium’ formaat (400 gram)
- 3 eetlepels olijfolie
- 1 teen knoflook
- Een halve theelepel zout
- Een flinke snuf peper
- Voor de tahini saus:
- 2 eetlepels tahini (sesampasta, supermarkt)
- 3 theelepels vers citroensap
- 2 theelepels extra vierge olijfolie
- 4 takjes verse peterselie, fijngehakt
- Een snufje zout
- 4 eetlepels water
Zo maak je de mini hasselback aardappeltjes met tahini saus
Serveer de aardappeltjes met een lekkere salade zoals bijvoorbeeld deze salade met peer, geitenkaas en balsamicoglazuur. of deze couscous salade met feta, biet en pompoen! 🙂
Heb je dit recept gemaakt? Show me! 😀 Deel hem via instagram met de hastag #foodiefeest en tag mij via @foodiefeest zodat ik hem gelijk zie. Ik ben benieuwd naar jullie lekkere creaties! 😀
Ziet er erg lekker uit! Deze ga ik onthouden voor kerst.
Dat ziet er goed uit, lekker en eenvoudig te maken voor de feestdagen!
Echt, het water loopt me gewoon in de mond. Ik heb enorm zin in deze aardappeltjes. Ze zien er zo lekker uit!
Oeeeh deze zien er heerlijk uit zeg. Deze ga ik opslaan. Krijg er trek van.
Heerlijk, zo eet ik mijn aardappelen het liefst! Simpel, lekker en oogt mooi!
Wat ziet dat er apart uit! Lijkt me heel erg lekker, ik hou erg van aardappelen.
Hmm ziet er weer heerlijk uit! En simpel om te maken 🙂
– xx Daisy
Ohh dat ziet er zo lekker uit. Ik ga dit zeker onthouden.
Omg dat klinkt echt hemels! Deze ga ik komende week meteen uitproberen 😀
Pingback: Gepofte zoete aardappel met feta en gegrilde ui – Foodie Feest
Pingback: Andijviestamppot met Parmezaanse kaas en zongedroogde tomaat
Pingback: Zelf mayonaise maken - tips & tricks – Foodie Feest